Стил

Моника Белучи - занесна убавица и на 55 години

24. јануари 2020 - 16:27 | М.С.

Прекрасната италијанска актерка со текот на годините е сè поубава.

Таа, оваа година ќе го прослави нејзиниот 56. роденден, но и понатаму е на листата на најубави жени во светот.

Италијанската актерка овие денови присуствуваше на модните настани во Париз, а фотографите „ја ловеа“ со задоволство.

Моника веќе две години живее во Париз заедно со нејзиниот партнер Никола Лефевр.

Коментирај