Мото ГП: Маркес триумфираше во Сан Марино

Актуелниот шампион Марк Маркес ги зголеми шансите за одбрана на титулата откако денеска победи на трката во Сан Марино.

Шпанецот на патеката Мизано заврши пред ривалите од Јамаха, Французинот Фабио Куартараро и Шпанецот Маверик Вињалес. На второпласираниот Куартараро првото место му побегна за само 903 стотинки.

Валентино Роси заврши четврти, петти беше Франко Морбидели, а потоа следуваа Андреа Довициозо, Пол Еспаргаро, Жоан Мир, Џек Милнер, Данило Петруци итн...

Во генералниот пласман Маркес сега има 275 поени, втор и натаму е Довициозо со 182, а трет е Петручи со 151.

Наредната трка е веќе наредната недела во Арагон, Шпанија.

реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Следи нов Чернобил ако Азербејџан ги оствари заканите против Ерменија

Read more

Три хороскопски знаци во кои се раѓаат најголемите женкари

Read more

Филипче се сретна со сестрите од Инфективна, кои поднесоа барање за отказ

Read more

Останати спортови

УФЦ ѕвездите Нина Ансароф и Аманда Нуњес добија ќерка

Read more

Куартараро ја врати предноста во Мото ГП по победата во Каталонија

Read more

Заврши „Европската фудбалска недела“ на Специјална олимпијада Македонија

Read more

Далас со златен гол ја врати надежта

Read more

Спорт

Меси објави крај на „војната“ со Барселона: Се извинувам и ја преземам одговорноста

Читај повеќе

Олимпијакос, Динамо и Ференцварош ќе играат во ЛШ

Читај повеќе

Серена Вилијамс се повлече од Ролан Гарос

Читај повеќе

Ерменскиот капитен го остави фудбалот и стана војник

Читај повеќе
  • play_arrow

Каде му „запна“ на Пеп во Манчестер Сити?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тим на Отпишаните: Играчи од кои клубовите требаше да се ослободат летово

Читај повеќе
  • play_arrow

Дајер мораше во веце среде натпревар, Мурињо тргна по него

Читај повеќе

Милан го бара Далот

Читај повеќе

Металург обезбеди пласман во групната фаза од Европската лига

Читај повеќе