Мото ГП: Маркес триумфираше во Сан Марино

Актуелниот шампион Марк Маркес ги зголеми шансите за одбрана на титулата откако денеска победи на трката во Сан Марино.

Шпанецот на патеката Мизано заврши пред ривалите од Јамаха, Французинот Фабио Куартараро и Шпанецот Маверик Вињалес. На второпласираниот Куартараро првото место му побегна за само 903 стотинки.

Валентино Роси заврши четврти, петти беше Франко Морбидели, а потоа следуваа Андреа Довициозо, Пол Еспаргаро, Жоан Мир, Џек Милнер, Данило Петруци итн...

Во генералниот пласман Маркес сега има 275 поени, втор и натаму е Довициозо со 182, а трет е Петручи со 151.

Наредната трка е веќе наредната недела во Арагон, Шпанија.

реклама

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more

Ни халал, ни кошер: Полска ќе забрани колење животни по верски правила

Read more

Останати спортови

Најболниот удар во историјата на ММА – право во меѓуножјето!

Read more

Ниту Трамп не успеа да го запре погубувањето на Навид Афкари

Read more

Олимписките игри во Токио ќе се одржат без разлика дали има COVID-19 или не

Read more

Милјана Ристиќ победи на женската трка во Скопје

Read more

Спорт

Сите резултати од 2. квалификациско коло од Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Суарес полагаше италијански, студентите му дофрлаа: „Кјелини те чека на вечера“

Читај повеќе

Sky Sport Italia: Падна договор меѓу трите клуба, Џеко заминува во Јуве

Читај повеќе
  • play_arrow

Шкендија во Романија го продолжи европскиот сон, на ред е Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Хајдук ја исфрли Ренова од Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Читај повеќе
  • play_arrow

Која е најдобрата тактика да се победи Ливерпул?

Читај повеќе

Лејкерс ја менуваат стратегијата поради Јокиќ

Читај повеќе

Холандската федерација ѝ забрани на компанија за секс играчки да спонзорира клуб

Читај повеќе