Мото ГП: Маркес триумфираше во Сан Марино

Актуелниот шампион Марк Маркес ги зголеми шансите за одбрана на титулата откако денеска победи на трката во Сан Марино.

Шпанецот на патеката Мизано заврши пред ривалите од Јамаха, Французинот Фабио Куартараро и Шпанецот Маверик Вињалес. На второпласираниот Куартараро првото место му побегна за само 903 стотинки.

Валентино Роси заврши четврти, петти беше Франко Морбидели, а потоа следуваа Андреа Довициозо, Пол Еспаргаро, Жоан Мир, Џек Милнер, Данило Петруци итн...

Во генералниот пласман Маркес сега има 275 поени, втор и натаму е Довициозо со 182, а трет е Петручи со 151.

Наредната трка е веќе наредната недела во Арагон, Шпанија.

реклама

Маск: Пирамидите во Египет се изградени од вонземјани

Read more

Задолжителен Ковид тест за тие што се враќаат во Германија

Read more

Тинејџер ги хакирал Twitter профилите на Безос, Маск и Гејтс

Read more

„Колено за колено“ – повредата на Ајзак ги подели НБА фановите

Read more

Останати спортови

Forbes ги прогласи највредните спортски клубови

Read more

Првпат по 28 години откажан Охридскиот маратон

Read more

Најголемите спортски федерации одржаа состанок по повод претстојната корона-сезона

Read more

Најбрзиот нокаут во историјата на женскиот бокс

Read more

Спорт

  • play_arrow
  • filter

Пандев со Џеноа избори опстанок во Серија А

Читај повеќе
  • play_arrow

„Колено за колено“ – повредата на Ајзак ги подели НБА фановите

Читај повеќе

Венгер ги именува фаворитите во Лигата на шампиони

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса сака 10 милиони евра за Ракитиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Лацио му нуди двојно поголема плата на Имобиле

Читај повеќе
  • play_arrow

Актуелниот шампион на НБА убедлив против Лејкерс

Читај повеќе

Ник Кириос ќе го пропушти УС Опен

Читај повеќе

Forbes ги прогласи највредните спортски клубови

Читај повеќе
  • play_arrow

Лампард: Сакам да освојам трофеј со мојот тим

Читај повеќе