Хроника

Мотоциклист тешко повреден кај Галичник

18. јули 2016 - 14:37 | Макфакс

Во неделата во 19:20 часот на регионалниот пат Маврово - Галичник се случила сообраќајна незгода во која 45-годишниот З.Ж. од Скопје, управувајќи мотоцикл „јамаха“ со скопски регистарски ознаки, излетал од патот.

Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во Медицински центар Гостивар е префрлен и задржан на лекување во Ургентен центар Скопје.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Гостивар.

Коментирај