Хроника

Мотоциклист удрил во четворица пешаци на булевар „Илинден“

5. септември 2019 - 11:11 | МИА

На 04.09.2019 во 20.10 часот на булевар „Илинден“ во Скопје, мотоцикл „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Д.П.(38) од Скопје, удрил во пешаците К.Д.(76), В.Д.К.(46), С.Т.(45) и Л.К.(50), сите од Скопје.

Во незгодата пешаците се здобиле со тешки телесни повреди, додека мотоциклистот се здобил со телесни повреди.

К.Д била пренесена вокомплексот клиники „Мајка Тереза“, В.Д.К. и С.Т. биле пренесени во градската општа болница „Св. Наум Охридски“, Л.К. била пренесена во градската општа болница „8-ми Септември“, а мотоциклистот бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Коментирај