Motorola ги претстави Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Motorola претстави три нови модели: Edge 20 Lite, Edge 20 и Edge 20 Pro.

Новата Motorola Edge доаѓа со моќни процесори, главна камера со многу пиксели и нов перископски систем за зумирање. Тука е и брзото освежување на екранот, брзото полнење на батеријата и новото искуство за користење на Ready For софтверска платформа.

Целото Edge 20 семејство доаѓа со унапреден квалитет на камерите.

Motorola Edge 20 Pro има главна камера од 108 MP со исклучителен квалитет, а станува збор за еден од најголемите сензори.

Edge 20 Pro има голем 6,7-инчен Max Vision екран со OLED технологија. По првпат тука е и 144Hz освежување на екранот кое е 140% побрзо од 60Hz освежување кое претставува индустриски стандард, а со самото тоа екранот е за 60% побрз во споредба со првата генерација од семејството Edge.

Пристигна со ултрабрзиот Qualcomm Snapdragon 870 и меморија од 256 GB.

Може да бидете и 30 часа на 5G мрежа без потреба да го полните телефонот. TurboPower 30 ви дава 9 часа дополнителна сила со само 10 минути полнење.

Motorola Edge 20 е еден од најтенките 5G телефони во светот со дебелина од само 6,99 мм.

Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Мобилни

Xiaomi го претстави новиот смартфон Civi со екран од 6,55 инчи

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Huawei изработи апликација со која се отклучува и стартува автомобил

Read more

Microsoft повторно има надежен телефон: Surface Duo 2 ги оправда очекувањата

Read more
 

Гик

  • filter

Xiaomi го претстави новиот смартфон Civi со екран од 6,55 инчи

Читај повеќе

InSight конечно регистираше поголеми потреси на Марс

Читај повеќе

Google денеска наполни 23 години

Читај повеќе

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Читај повеќе
  • play_arrow

Октоподи - неверојатни суштества

Читај повеќе

Huawei изработи апликација со која се отклучува и стартува автомобил

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Microsoft произведе безжичен глушец од рециклирана пластика од океанот

Читај повеќе

Новиот детектор за гравитациски бранови фати мистериозни сигнали од вселената

Читај повеќе

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Читај повеќе