Motorola ги претстави смартфоните Edge и Edge+

Motorola ги претстави своите два нови смартфона. Станува збор за Motorola Edge и Motorola Edge+.

Motorola долго време не претстави флегшип телефон, но сега се враќа повторно на пазарот.

Motorola Edge има Snapdragon 765 чипсет, екран од 6,7 инчи и батерија од 4500 mAh.

Motorola Edge+ има одлична батерија од 5.000 mAh, екран од 6,7 инчи и три задни камери: 108 MP + 8 MP ToF + 16 MP ultra-wide, додека пак селфи-камерата има 25 MP.

Што се однесува на меморијата, Motorola Edge+ има 12GB RAM меморија.

Системот на камери на Edge+ овозможува снимање во 6К резолуција, а од видео-материјалот може да извлечете фотографија од 20МP.

реклама

Чулев: Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта тераше дневен ПР

Read more

Пендаровски: Ќе донесам одлука за нова 14-дневна вонредна состојба

Read more

Минеаполис: Уапсен полицаецот виновен за смртта на Џорџ Флојд

Read more

Wizz Air ќе лета од Скопје за Салцбург од 3 јули

Read more

Мобилни

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Read more

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Read more

Гик

Трол-фарми од Македонија и Филипините ширеле дезинформации за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Во последен момент - Space X и НАСА го одложија историското лансирање на Falcon 9

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Читај повеќе
  • filter

Lenovo ги претстави таблетите Yoga Duet 7i и IdeaPad Duet 3i

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Realme X3 Superzoom наскоро пристигнува на европскиот пазар

Читај повеќе

Пред НАСА: Кина во јули ќе го лансира првиот ровер на Марс

Читај повеќе

НАСА бара доброволци кои ќе поминат 8 месеци во руска лабораторија

Читај повеќе
  • filter

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Читај повеќе