Motorola го претстави новиот модел Razr на преклоп

Популарниот мобилен телефон Motorola Razr се враќа во ново и подобро издание. 

Motorola Razr се сметаше за еден од најдобрите мобилни телефони на почетокот на 2000. година, заедно со Nokia 3310, Blackberry Pearl или Sony Ericsson W810i.

Новиот смартфон на преклоп e мал и практичен, па може да го носите во џеб. Вториот екран од 2,7 инчи е прекриен со стакло кое Motorola го нарекува екран за брз поглед. На него има датум, време, контрола на плеј листа, дури и копче за селфи камера.

Новиот Razr е отпорен на оштетувања, а има и внатрешна нано облога која е отпорна на вода.

Новиот смартфон Motorola Razr ќе чини околу 1.499 долари.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Филипче: Денеска имаме рекорден број на оздравени од COVID-19

Read more

Мобилни

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Read more

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Read more

Како ќе изгледа новиот Galaxy Note 20 Ultra?

Read more

Гик

Пет астероиди идната недела ќе минат покрај Земјата

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Читај повеќе
  • play_arrow

СЗО: Има докази дека COVID-19 се пренесува преку воздух

Читај повеќе

Ремдесивир – од шкарт до лек за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Microsoft објави кога ќе ги претстави новите игри за Xbox Series X

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Читај повеќе

Научници тврдат дека коронавирусот се пренесува преку воздух, од СЗО бараат промена на препораките

Читај повеќе
  • play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Читај повеќе