Motorola го претстави смартфонот Moto E7

Motorola го претстави новиот смартфон Moto E7 кој ќе се продава во Европа.

Moto E7 пристигнува по претставувањето на моделот Moto E7 Plus, а двата модела се многу слични. На пазарот пристигнува поевтин модел кој чини помеѓу 110 и 120 евра.

Новиот смартфон има MediaTek Helio G25 процесор, 2 GB RAM и 32 GB интерна меморија. Го напојува батерија од 4.000 mAh. Батеријата трае и до 36 часа со едно полнење.

Е7 пристигнува со 6,5-инчен IPS LCD екран со резолуција 1.600х720 пиксели(формат 20:9), главна камера од 48 MP, макро камера од 2 MP и селфи камера од 5 MP.

На задната страна се наоѓа сензорот за отпечаток на прст.

Moto E7 на европскиот пазар пристигнува во декември, а наскоро ќе биде достапен и на другите пазари.

Тагови
реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Read more

Откажан првиот меч на ракометниот Мундијал

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Мобилни

Samsung го најави Galaxy A32 5G кој ќе чини 279 евра

Read more

Samsung ја претстави новата серија Galaxy S21

Read more

Ова е новиот Xiaomi Redmi Note 9T

Read more

HTC го претстави смартфонот Desire 21 Pro 5G

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Blue Origin успешно тестираше капсула за патување во вселената

Читај повеќе
  • filter

Samsung го најави Galaxy A32 5G кој ќе чини 279 евра

Читај повеќе
  • filter

Samsung ја претстави новата серија Galaxy S21

Читај повеќе

Директорот на Twitter: Блокирањето на Трамп е исправна одлука, но е опасен преседан

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Паметна маска на иднината: Штити 95% од вируси и бактерии

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е новиот Xiaomi Redmi Note 9T

Читај повеќе
  • play_arrow

НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Неверојатно откритие: Археолози го најдоа најстариот пештерски цртеж во светот

Читај повеќе
  • filter

HTC го претстави смартфонот Desire 21 Pro 5G

Читај повеќе