Motorola: Новиот смартфон One Action со GoPro камера

One Action е обидот на Motorola да ја спакува камерата GoPro во смартфон.

Mинатата година, Motorola претстави семејство на евтини смартфони под име One, а сега се појави и новиот модел Motorola One Action.

One Action се издвојува од останатите затоа што нуди квалитет на видеата каков што имаат GoPro камерите. Зборот Action се однесува на третата камера, ултрашироката камера која снима под агол од 117 степени, исто како GoPro.

Motorola разви неколку спецификации за да видеата што ги снима Action се разликуваат од видеата со другите смарфони.

Motorola физички го ротира сензорот што значи дека One Action ќе може да снима хоризонтално иако смартфонот ќе го држите вертикално или обратно. Тоа е мала промена, но сепак е паметно решение за да го искористете максимално уникатниот хардвер.

Што се однесува на останатите спецификации, One Action има 6,3 инчен FHD+ екран со селфи камера од 12 MP, додека позади камерите се 12(широка), 16(ултраширока). Уредот ќе го користи процесорот на Samsung Exynos 9609 процесор, има 4 GB RAM и 128 GB интерна меморија, USB-C порт а батерија од 3,500 мАh. One Action ќе го користи софтверот Android One.

Ќе чини 259 евра кога ќе се појави во европските продавници од октомври.

реклама

СЗО предупредува: Не се опуштајте, втор пик во првиот бран може да се случи во секое време

Read more

Турски боксер си ја уби девојката на Бајрам бидејќи сакала да го напушти

Read more

Две брачни двојки физички се пресметале за време на полициски час

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Наука и технологија

Како да направите Facebook страница за вашиот бизнис?

Read more

Забрзано се топат глечерите на Антарктик и на Гренланд

Read more

Како функционираат тестовите за дијагноза на вируси?

Read more

Како да го избришете профилот на TikTok?

Read more

Видео

  • play_arrow

Запален автобус низ улиците на Санкт-Петербург

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да направите Facebook страница за вашиот бизнис?

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте го Мјаунуел Нојер – најдобриот мачорски голман во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Забрзано се топат глечерите на Антарктик и на Гренланд

Читај повеќе
  • play_arrow

Како функционираат тестовите за дијагноза на вируси?

Читај повеќе
  • play_arrow

Слатката десктоп ласица Ози

Читај повеќе
  • play_arrow

Како авиокомпаниите вршат дезинфекција и чистење на авионите?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пролетта на Бајкалското Езеро

Читај повеќе
  • play_arrow

Реклама која е премногу секси за Велика Британија и за Швајцарија

Читај повеќе