Motorola објави тизери за новите Moto G60 и G20

Motorola наскоро ќе ја претстави серијата G, а сега се појавија рендери кои го откриваат изгледот на претстојните модели Moto G60/G40 Plus и G20.

Moto G60 со дизајнот наликува на моделот Moto G50, но ќе има селфи камера од 32 MP сместена на екранот и по тоа ќе се разликува од овој модел.

Исто така ќе има 6,78-инчен FHD+ екран со фреквенција за освежување од 120 Hz. Ќе го движи Qualcomm Snapdragon 732G процесор со 4 или 6 GB RAM и 64 или 128 GB интерна меморија.

Ќе има 3 камери – главната има 108 MP и Samsung ISOCELL HM2 сензор и одлична батерија од 6.000 mAh.

Кога станува збор за моделот G20, тој ќе биде инспириран од дизајнот на моделот Moto G10 со три задни камери. Засега не се познати неговите спецификации.

Тагови
реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Европол: Албанија извор на дрога, транспортот оди главно по морски пат до Италија

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Мобилни

Samsung летово ќе ги покаже новите смартфони на преклоп

Read more

Што да направите доколку мобилниот ви падне во вода?

Read more

Како би можел да изгледа Galaxy S21 FE?

Read more

Motorola објави тизери за новите Moto G60 и G20

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Дали ја откривме најдобрата Суперземја досега?

Читај повеќе

Што подготвуваат од Apple за овој април?

Читај повеќе
  • filter

Како изгледаше првиот Apple компјутер пред 45 години?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

AlphaDog  - кинескиот одговор на роботското куче на Boston Dynamics

Читај повеќе
  • filter

Samsung летово ќе ги покаже новите смартфони на преклоп

Читај повеќе

Што да направите доколку мобилниот ви падне во вода?

Читај повеќе

Падна одлука: Контаминираната вода од Фукушима сепак ќе заврши во океанот

Читај повеќе

Нура ал Матруши влезе во историјата како првата арапска астронаутка

Читај повеќе

Популарни PlayStation франшизи доаѓаат на мобилни уреди

Читај повеќе