Може да заработите 200.000 долари ако го дадете вашиот лик за создавање робот

Компанијата Promobot им нуди 200.000 долари на луѓето кои би сакале да го дадат ликот и гласот за создавање на робот.

Компанијата која Арнолд Шварценегер ја тужеше бидејќи направи робот наречен Robot-C, кој изгледаше исто како него, сега започна нов бизнис.

Сака да направи робот кој ќе го продава за работа во хотели како рецепционер и носач на куфери, во трговски центри и останати места на кои доаѓаат голем број луѓе.

Во соопштението наведуваат дека бараат лик за роботот и нудат 200.000 долари на оној кој ќе им ги даде правата на нивното лице до крајот на животот.

Промобот во обѕир ќе ги земе сите луѓе постари од 25 години, секој може да се пријави на нивниот сајт.

Тие само бараат „пријатно и пријателско лице“. Фирмата од Русија е основана во Филаделфија, а наведува дека нивните роботи моментално работат во Walmart, аеродромот Балтимор-Вашинготн и трговскиот центар во Дубаи.

Тагови
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Вести

Зошто древните народи намерно ги деформирале своите черепи?

Read more

Чудните сигнали од Венера можеби се резултат на вулканска активност

Read more

Решена мистеријата за напредната кинеска цивилизација која исчезнала пред 4.000 години

Read more

Исланд ја гради првата подземна опсерваторија на магма во светот

Read more
 

Гик

Првиот човек на Twitter поднесе оставка

Читај повеќе

Зошто древните народи намерно ги деформирале своите черепи?

Читај повеќе

Чудните сигнали од Венера можеби се резултат на вулканска активност

Читај повеќе
  • play_arrow

Илон Маск како инспирација: Претставен iPhone од стопен дел на Tesla автомобил

Читај повеќе

Решена мистеријата за напредната кинеска цивилизација која исчезнала пред 4.000 години

Читај повеќе

Исланд ја гради првата подземна опсерваторија на магма во светот

Читај повеќе

Конечно е „уловена“ мистериозната „невидлива честичка“

Читај повеќе

Xiaomi годишно ќе произведува 300.000 електрични автомобили

Читај повеќе

Samsung прекинува со производство на Galaxy Note 20

Читај повеќе