Може ли оваа млада Србинка да стане најубавата девојка во светот?

Српската јутјуберка, манекенка и пејачка Марија Жежељ, моментално го живее американскиот сон. Откако со 15 години почна да снима YouTube виде и за кратко време стана најпопуларната јутјуберка во регионот, Марија замина во Њујорк каде успешно гради манекенска кариера.

Според српските медиуми, оваа млада девојка веќе заработува милиони. На Instagram има 672 илјади следбеници, додека на на својот канал на YouTube има 400 илјади претплатници. Многу балкански тинејџери просто ја обожуваат оваа млада Србинка кога благодарение на YouTube би можела да дојде и фо светска слава. Blic пишува дека Марија влегла во конкуренција за најубава девојка на планетава според изборот на TC Candid.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

good morning

A post shared by M A R I J A (@marijazezelj) on

Со својот изглед веќе ги воодушеви Северина и Кајли Џенер, а секојдневно добива сѐ повеќе и повеќе фанови благодарение на својот изглед.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ya keep lurking, i’m doing good.

A post shared by M A R I J A (@marijazezelj) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hey

A post shared by M A R I J A (@marijazezelj) on

реклама

Стил

[Дигитален Моден викенд Скопје] Од блогерка, дизајнерка до стилистка – Дани Ѓуровска ги состави стајлинзите за Guess

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Ретро њујоршки глам во модниот коктел на Terziya

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Блерта Османи е новата надеж на македонската модна сцена

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Првенчето на KTN носи мирис на Париз

Read more

Магазин

Предлог за читање: „Виенски гамбит“ – Анде Јанков

Читај повеќе

Кој како се снајде за маска

Читај повеќе

Чорба на денот: Витаминска бомба од лосос и зеленчук

Читај повеќе
  • play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Читај повеќе
  • play_arrow

За 30 дена во карантин завршила 20 онлајн курсеви

Читај повеќе
  • play_arrow

Тајсон ја откри тајната за „новата младост“: Не е сè во исхраната и вежбањето

Читај повеќе
  • filter

Жители на Амстердам: Градот е почист и потивок без туристите

Читај повеќе

Принц Вилијам: Здравствените работници не треба да ги нарекуваме „херои“

Читај повеќе

Пет работи кои треба да ги знаете доколку сте вљубени во Водолија

Читај повеќе