Мухамед Зекири позитивен на COVID-19

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, денеска на својот Facebook профил соопшти дека тој, неговата сопруга и тримесечната ќерка се позитивни на COVID-19.

– Почитувани пријатели, и покрај строгото почитување на мерките и минималните контакти со луѓе, сакам да ве информирам дека јас заедно со сопругата и мојата тримесечна ќерка резултиравме позитивни на тестирањето за COVID-19. За среќа јас немам никаков симптом но резултирав позитивен.

Зекири испрати апел до сите граѓани да не го потценуваат вирусот и можноста за зараза и да бидат максимално внимателни.

– Доколку кај вас или ваши блиски забележите и најмал симптом консултирајте ги матичните лекари и не одбивајте да се тестирате. Изразувам жалење и се извинувам доколку несвесно последниве денови сум довел некого во незавидна позиција, соопшти Зекири на својот Facebook профил.

реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Топ 10 најдобри шпански серии на Netflix кои мора да ги гледате

Read more

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more

Кога е најдоброто време за секс: Дваесеттите, триесеттите години или?

Read more

Македонија

Нови 162 случаи на COVID-19, најмногу во Скопје

Read more

Средношколци во Тетово ја бојкотираа наставата од далечина

Read more

Ситуацијата е сериозна, добро е што финансискиот сектор е стабилен, смета Бесими

Read more

Филипче: Секоја одлука е донесена со цел да се обезбеди добар и безбеден образовен процес

Read more

Вести

Ердоган: Светските сили не треба да се мешаат во конфликтот во Нагорно-Карабах

Читај повеќе

Побаран притвор за 55-годишен скопјанец поради силување

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во Европа

Читај повеќе

16-годишник со пиштол пукал кон куче, но ранил врсник кој завршил во болница

Читај повеќе

Песков: Тврдењата на Навални за Путин се навредливи и неприфатливи

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Франција, Русија и САД бараат итен прекин на огнот во Нагорно-Карабах

Читај повеќе

Нови 162 случаи на COVID-19, најмногу во Скопје

Читај повеќе

Експресен одговор за Навални од Кремљ

Читај повеќе

Средношколци во Тетово ја бојкотираа наставата од далечина

Читај повеќе