Мурињо: Деле Али ќе остане во Тотенхем

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо е убеден дека Деле Али може да остане со „петлите“ оваа сезона. 

– Верувам дека тој ќе остане. Дури можам да кажам дека сум убеден дека ќе остане, изјави Мурињо за „Скај Спортс“.

Деле Али (24), е дел од Тотенхем за мечот од Лигата на Европа како гостин против Шкендија Тетово кој ќе се игра денес.

– Тој имаше свои многу добри моменти, но имаше и слаби моменти. Нормално е да играте редовно кога сте во форма. Тогаш е заслужено. Нормално е да не учествувате на натпревари толку често кога не играте добро. Ако останете 90 минути на теренот, мора да се докажете. Тој секогаш ќе има свои шанси, секогаш велев. Нема проблем со тоа, но најважно е неговиот настап за време на натпреварите, изјави Жозе Мурињо.

Деле Али се поврзуваше со трансфер во друг клуб, откако за него се заинтересираа Реал Мадрид и Пари Сен Жермен.

реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Фудбал

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Read more

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Read more

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Read more

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Read more

Спорт

Нов позитивен играч во Металург, целиот тим оди во изолација

Читај повеќе

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Читај повеќе

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Читај повеќе

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Читај повеќе
  • play_arrow

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Читај повеќе

Елмас и понатаму позитивен на корона, го пропушта дуелот со АЗ

Читај повеќе

Уште тројца ракометари на Тинекс Пролет позитивни на COVID-19, вкупно 12

Читај повеќе

Лоши вести за Интер – уште еден КОВИД позитивен играч

Читај повеќе
  • play_arrow

Погоди ги маскотите со Арсен Венгер

Читај повеќе