УЕФА ЛИГА ЕВРОПА 2022/2023

Мурињо му направи заседа на судијата на паркинг: Ти си е*ана срамота

Жозе Мурињо по завршувањето на синоќешното финале во Лига Европа го начека главниот судија Ентони Тејлор и му кажа што мисли за него и за неговото делење на правдата во Будимпешта.

Тренерот на Рома беше обземен од емоции и не можеше да се контролира, па по средбата ги чекаше судиите на паркингот во „Пушкаш Арена“ стадионот во Будимпешта, каде се одигра финалето во кое Рома на пенали загуби од Севиља.

Главниот судија, Англичанецот Ентони Тејлор, го испрати од стадионот со зборовите fucking disgrace (е*ана срамота“ кои ги повтори неколку пати пред да се префрли на италијански.

Мурињо потоа отиде до минибусот во кој беше англискиот судија и му испрати уште една пцовка: „Честитки, ти е*ана срамота“. Мурињо не го криеше незадоволството ниту набргу по последниот судиски свиреж кога даде изјави за медиумите.

URL

„Тоа беше интензивна, машка, енергична игра со судија кој изгледаше Шпанец. Цело време само жолт картон, жолт, жолт. Неправдата се покажува со фактот дека Ламела требаше да добие втор жолт, а не доби, и реализираше пенал во рулетот“.

URL
реклама

Едно овошје е број еден за намалување на крвниот притисок

Read more

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Read more

Зошто археолозите стравуваат да ја отворат гробницата на првиот кинески император?

Read more

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа сега има улица во Скопје

Read more

Фудбал

Роналдо не доби пенал, па му се налути на судијата

Read more

Капело објасни зошто Јувентус има предност во трката за Скудетото

Read more

И Интер добива сопственик од Блискиот Исток?

Read more

Невидена доминација на Интер над Милан во 2023 година

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Роналдо не доби пенал, па му се налути на судијата

Читај повеќе

Капело објасни зошто Јувентус има предност во трката за Скудетото

Читај повеќе

Дрес од МЗТ за градоначалникот на Њујорк, Ерик Адамс

Читај повеќе

И Интер добива сопственик од Блискиот Исток?

Читај повеќе

Хамилтон пред Јапонското ГП: Се надевам Ред Бул нема да биде 30 секунди пред сите

Читај повеќе

Невидена доминација на Интер над Милан во 2023 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Онана направи нов кикс, па се извини: Јас сум крив што загубивме од Баерн

Читај повеќе

Дембеле синоќа постави срамен рекорд во Лигата на шампионите

Читај повеќе

Зад голот на голманот на Лацио се крие интересна приказна

Читај повеќе