Мурињо објасни зошто Тотенхем се мачи

Жозе Мурињо одржа прес-конференција по ремито на неговиот Тотенхем со ЛАСК (3:3) во рамките на 5. коло од Лига Европа.

Тотенхем се пласираше во осминафиналето од Лига Еврпа, а во последното коло ќе игра за првото место против Антверпен, кој избори победа во нокаут фазата со победа над Лудогорец (3:1).

Во изјавата по натпреварот, Мурињо рече дека не е задоволен со настапот на одредени играчи и дека единствената позитивна работа е што изборија место во осминафиналето.

„Не игравме добро, резултатот е подобар од она што го покажавме. Второто полувреме беше подобро од првото. Некои играчи играа многу лошо, а некои ја завршија работата како што треба. Јас ќе ги земам само позитивните работи од овој натпревар, а единствената позитивна работа е дека се квалификувавме во следната фаза и имаме шанса да бидеме први ако го победиме Антверпен“, рече Мурињо и додаде:

„Не научивме ништо ново од овој натпревар. Знаев претходно дека Лига Европа не мотивира некои играчи доволно за да дадат сѐ од себе, но исто така знаев дека некои играчи се темел на нашиот тим и не можеме да сториме ништо без нив. Тоа се играчи како Сон и Хојбјерг, без нив не би сториле ништо против ЛАСК“.

реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Комисијата за заразни болести препорача продолжување на рестриктивните мерки

Read more

Фудбал

Перес уверува: Гарантирам дека нема да има суспензии

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Озил: Детскиот сон е освојување на СП и ЛШ, а не на Супер лига

Read more

УЕФА, Премиер лига, Ла Лига и Серија А се обединија против Супер лигата

Read more
 

Спорт

Перес уверува: Гарантирам дека нема да има суспензии

Читај повеќе

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Читај повеќе

Озил: Детскиот сон е освојување на СП и ЛШ, а не на Супер лига

Читај повеќе

УЕФА, Премиер лига, Ла Лига и Серија А се обединија против Супер лигата

Читај повеќе

Претседателот на УЕФА е особено повреден од предавството на еден човек

Читај повеќе

УЕФА го возвраќа ударот: Тешки санкции за учесниците во Супер лигата

Читај повеќе

Бајиќ е новиот селектор на македонската кошаркарска репрезентација

Читај повеќе

Тотенхем го отпушти Мурињо

Читај повеќе
  • play_arrow

YouTube ѕвездата Џејк Пол го нокаутира славниот ММА борач Бен Аскрен

Читај повеќе