Мурињо објави нова верзија на своите најдобри XI

Жозе Мурињо објави нов најдобар тим според него. Не вклучи ниту еден играч од Мaнчестер Јунајтед со кој освои две титули, а од Интер од славната 2010 вклучи само еден.

Ова не е првпат Мурињо да објави свој најдобар тим. Го има тоа направено неколку пати претходно, но овој сега е најнова верзија, а ја објави шпански AS.

На голот е Петр Чех, во одбраната се Вилјам Галас, Рикарду Карваљу, Џон Тери и Хавиер Занети, во средниот ред се Френк Лампард, Клод Макелеле и Месут Озил, а во нападот Еден Азар, Кристијано Роналдо и Дидје Дрогба како најистурен.

Очекувано, Мурињо стави најмногу играчи од Челси, клуб кој го водеше и најдолго. Изнренадувачки е што стави само еден играч од клубот со кој направи нaјголем успех, Интер. На пример, го изостави голгетерот Диего Милито кој му беше главниот играч и кој ги даде двата гола со кои на Мурињо му го донесе единствениот триумф во Лигата на шампионите.

реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Read more

Зошто Шведска нема „втор бран“ на COVID-19?

Read more

Нови мерки: Угостителите ќе работат до 23 часот, администрацијата од дома, а јавниот превоз со 50% капацитет

Read more

Фудбал

Имобиле: Јас сум најлошото засилување за Борусија? Понекогаш на играчите им треба време

Read more

Солскјер: МекТоминeј играше со едно око

Read more

Јунајтед го изненади ПСЖ, Борусија не го запре Имобиле

Read more

Голот на Пандев против Реал еден од најубавите за Лацио во ЛШ

Read more

Спорт

Имобиле: Јас сум најлошото засилување за Борусија? Понекогаш на играчите им треба време

Читај повеќе

Солскјер: МекТоминeј играше со едно око

Читај повеќе
  • play_arrow

Јунајтед го изненади ПСЖ, Борусија не го запре Имобиле

Читај повеќе

Коронавирус и во Баерн Минхен

Читај повеќе

Лига Европа: Металург поразен од Тулуз

Читај повеќе

Ова нема крај: Одложени уште три натпревари во Евролигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Голот на Пандев против Реал еден од најубавите за Лацио во ЛШ

Читај повеќе

Хумелс: Не смееме да му дозволиме на Имобиле да дојде до шанса

Читај повеќе

Вечерва почнува новата сезона во Лигата на шампионите

Читај повеќе