Мурињо: Пелегрини ќе потпише нов договор со Рома

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо по 1. коло од групната фаза на Конференциската лига против ЦСКА Софија објави дека играчот од средниот ред Лоренцо Пелегрини ќе потпише нов договор.

Моменталниот договор на 25-годишниот капитен на тимот со клубот е со важност до крајот на тековната сезона.

Фудбалерот игра за Рома од 2017 година. Во исто време, тој е „дете“ на клубот, кој го напушти во 2015 година за да се пресели во Сасуоло.

На 9 септември беше објавено дека Пелегрини ќе потпише нов договор со Рома со плата од три милиони евра годишно. Во исто време, клаузулата за откуп на фудбалер за 30 милиони евра ќе биде отстранет од договорот. 

реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

Фудбал

Јужноамериканците одбиваат да играат на Светско првенство на секои две години

Read more

Чави прифати да се врати во Барселона

Read more

Наполи нема да учествува на Марадона купот

Read more

Барселона сака да го назначи Чави на тренерската позиција

Read more
 

Спорт

Јужноамериканците одбиваат да играат на Светско првенство на секои две години

Читај повеќе

Чави прифати да се врати во Барселона

Читај повеќе

Наполи нема да учествува на Марадона купот

Читај повеќе

Барселона сака да го назначи Чави на тренерската позиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Столе Димитриевски херој во триумфот на Рајо над Барселона

Читај повеќе
  • play_arrow

Историски дебакл на Баерн, Милер им се извини на навивачите

Читај повеќе

Барселона по серија лоши резултати му даде отказ на Куман

Читај повеќе
  • play_arrow

Сасуоло го шокираше Јувентус среде Торино

Читај повеќе

Анчелоти: Азар е здрав, само претпочитам други играчи

Читај повеќе