Музеј во Бразил има колекција од најлошо направени восочни фигури

Музејот на восочни фигури во Бразил е предмет на потсмев на социјалните мрежи поради скулптури на познатите личности кои воопшто не личат на себе.

Скулптурите на уметникот Арлинд Армакол(77) првобитно се направени за црква во Парана во јужен Бразил пред 6 години, но неодамна станаа вирални и се предмет на дискусија поради нивниот бизарен изглед.

 

Во музејот има фигури на познати, историски личности, како што се принцезата Дијана, Мерлин Монро, Алберт Ајнштајн, Нелсон Мандела и многу други. Овие восочни фигури воопшто не личат на оние што би требало да ги претставуваат.

Remote video URL
реклама

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Приведени осум лица по протестот за „Монструм“

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Чек дис аут

Сега ќе ви покажам како се става маскара на правилен начин

Read more

Што ако имате бескрајно многу пари засекогаш?

Read more

Неидентификуван летачки објект над Ново Мексико

Read more

Руски дипломати на необичен начин си заминаа од Северна Кореја

Read more
 

Магазин

Намирници кои ќе ви дадат повеќе енергија од кафето

Читај повеќе
  • play_arrow

Сега ќе ви покажам како се става маскара на правилен начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ако имате бескрајно многу пари засекогаш?

Читај повеќе

Четири причини зошто страдате од надуеност навечер

Читај повеќе

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Читај повеќе

Што посакувам да ме научеа по Сексуално oбразование во средно?

Читај повеќе

Oбединети балкански дизајнери на шоурум со триесет европски брендови

Читај повеќе

Неидентификуван летачки објект над Ново Мексико

Читај повеќе
  • play_arrow

Руски дипломати на необичен начин си заминаа од Северна Кореја

Читај повеќе