МЗТ Аеродром го победи МЗТ Уни банка

Скопје, 18 октомври 2019 (МИА) – Историскиот прв натпревар помеѓу првиот и вториот тим на МЗТ Скопје заврши со победа на шампионот со 108:77.  МЗТ Скопје Аеродром го победи МЗТ Скопје Уни банка во првиот дуел од второто коло во Првата кошаркарска лига на Македонија.

Ова е првпат за прволигашки меч во машка конкуренција, еден против друг да се сретнат два тима од ист клуб.

Андреј Маслинко со 27 поени и 15 скока беше најкорисен поединец, а тренерот Кочов ги одмораше Стојановски, Симоновски, Омот и Хиндс.

Останатите мечеви од второто коло се играат викендов, а двојките се: Вардар – Кожув, Еуро Никел – Пелистер, Академија ФМП – Куманово и Работнички – Гостивар. 

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Заев со рејтинг 9,4%, Мицкоски 4,2% - покажа истражувањето на Брима Галуп

Read more

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Кошарка

Лејкерс и Никс се опции за Лилард

Read more

Јанис: Мораме да се подготвиме ментално, ова е најтешката сезона досега

Read more

Новата сезона во АБА ќе почне на 19 септември

Read more

НБА се враќа со дербито Лејкерс - Клиперс

Read more

Спорт

  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 16 години од инцидентот Матераци - Зидан

Читај повеќе

Михајловиќ против Sky: Ниту збор за Болоња, личите на канал на Интер

Читај повеќе
  • play_arrow

Елмас славеше на гости кај Пандев

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса го доби градското дерби и го испадна Еспањол

Читај повеќе
  • play_arrow

Феноменот на Милан не е Ибра, туку чудесниот Ребиќ

Читај повеќе

Загина светскиот шампион во сноубординг Алекс Пулен

Читај повеќе

УЕФА ги објави сите детали за историската жрепка за завршницата на ЛШ

Читај повеќе

Македонските ракометарки во група со Исланд, Литванија и Грција

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 30 години од најдосадното мундијалско финале

Читај повеќе