На „Богородица“ се чека од 30 до 45 минути за излез од државата

Скопје, 21 јули 2019 (МИА) – На граничниот премин Богородица утрово има зголемена фреквенција на возила. Времето на чекање за излез од државата е од 30 до 45 минути, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија.

На останатите граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, додава АМСМ.

Вчера се чекаше три до четири часа се чека за влез во Грција поради бавно извршување на граничните формалности на грчка страна, а меѓуграничнот простор беше споен со возила од македонска страна. 

реклама

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Ќерката на Михаел Шумахер е иста како него

Read more

Безос продаде милион акции на Amazon за 3,1 милијарда долари

Read more

Македонија

Дневен ковид биланс: 113 нови случаи, шест починати и 259 оздравени пациенти

Read more

Дескоска: Деловникот од 2008 година беше мотивиран од лични интереси на „владетелите“ од тоа време

Read more

Заев: Ги прифаќам забелешките на новинарите

Read more

23 милиони евра потрошени со домашни платежни картички до 1 август

Read more

Вести

  • play_arrow

Експлозијата во Бејрут не е либанска Хирошима, туку Чернобил

Читај повеќе

Дневен ковид биланс: 113 нови случаи, шест починати и 259 оздравени пациенти

Читај повеќе
  • play_arrow

Бејрут и цел Либан со децении влегуваат од една криза во друга

Читај повеќе

Дескоска: Деловникот од 2008 година беше мотивиран од лични интереси на „владетелите“ од тоа време

Читај повеќе

Заев: Ги прифаќам забелешките на новинарите

Читај повеќе

23 милиони евра потрошени со домашни платежни картички до 1 август

Читај повеќе
  • play_arrow

Германија: Задолжителен ковид тест за сите кои влегуваат во земјата од високоризични региони

Читај повеќе

Грција: Можни се локални карантини, нема отворање на границите за други земји

Читај повеќе

Дебранец физички нападнал полициски службеници

Читај повеќе