ЛА ЛИГА 2019/20

На Гарет Бејл навистина му е досадно во Реал

Гарет Бејл повторно беше во центар на вниманието на натпревар на Реал Мадрид и тоа не од фудбалски причини.

Велшанецот, кој во изминатите пет натпревари на „Кралевите“ не стапнал на терен, повторно најде начин да се разоноди додека седи на трибините каде седат резервните играчи согласно новите корона-правила.

Минатиот пат ја стави заштитната маска преку очи за да може да си дремне, а овој пат реши да ја убие досадата на поинаков начин.

Од стегачот за рака и едната дланка си направи „двоглед“ и така ги следеше случувањата на теренот.

Едно е сигурно – на Бејл дефинитивно му е досадно во Реал Мадрид и нема сомнеж дека ќе има уште вакви детски потези од Велшанцот до крајот на шпанското првенство.

Тагови
реклама

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Објавена првата фотографија од британскиот сој на коронавирусот

Read more

Девојче почина поради предизвик на TikTok, започната истрага во Италија

Read more

Каде е Барон Трамп?

Read more

Фудбал

Абрамович: И покрај отказот Лампард останува клупска легенда

Read more

Мурињо: Бејл мора да си ја заслужи минутажата

Read more

Челси го отпушти Лампард, дали доаѓа Тухел?

Read more

10 фудбалски легенди кои уште активно играат

Read more
 

Спорт

Абрамович: И покрај отказот Лампард останува клупска легенда

Читај повеќе

Хабиб порача: Се подготвувам за фудбалско деби

Читај повеќе

Мурињо: Бејл мора да си ја заслужи минутажата

Читај повеќе

Челси го отпушти Лампард, дали доаѓа Тухел?

Читај повеќе
  • play_arrow

10 фудбалски легенди кои уште активно играат

Читај повеќе
  • play_arrow

Поразениот Мекгрегор сака повторно да се бори со Поарје

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо за победата против Болоња: Многу важна победа, Јувентус е на добар пат

Читај повеќе

Ибра објави фотографија со избричена глава – облог, фотошоп или промена на имиџ?

Читај повеќе
  • play_arrow

Џејлен Браун постави рекорд во НБА

Читај повеќе