На Ѓоковиќ му „пукна филмот“ и го тресна ракетот од земја

И најдобрите може да имаат тежок ден.

Српскиот тенисер и ракет број 1 Новаќ Ѓоковиќ денеска избори тешка победа во четвртфиналето на АТП мастерсот во Рим против 97. играч во светот Доминик Кепфер со резултат 2:1.

Од почетокот на мечот Ноле покажуваше знаци на нервоза, но успеа првиот сет да го реши во своја корист со резултат 6:3.

Но, во вториот сет германскиот тенисер беше многу подобар, а Ѓоковиќ стануваше сѐ понервозен и понервозен.

Во еден миг Ноле толку многу се изнервира што му викаше и на линискиот судија и на крај му „пукна флмот“ и го тресна ракетот од земја.

URL

На Ѓоковиќ не му одат во прилог вакви изливи на бес, особено откако беше исфрлен од УС Опен бидејќи удри судијка со топче.

реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Десет бизарни предмети од Земјата што сега лебдат во вселената

Read more

Убавица на денот: Алена Шишкова

Read more

Тенис

Надал по тринаесетти пат го освои Ролан Гарос

Read more

Ѓоковиќ противник на Надал во финалето на Ролан Гарос

Read more

Повредата на Ѓоковиќ е поголема отколку што тој ја прикажува

Read more

Ѓоковиќ: Не сум робот

Read more

Спорт

  • play_arrow

Голот на Пандев против Реал еден од најубавите за Лацио во ЛШ

Читај повеќе

Хумелс: Не смееме да му дозволиме на Имобиле да дојде до шанса

Читај повеќе

Вечерва почнува новата сезона во Лигата на шампионите

Читај повеќе

Робињо: Не ја силував девојката, само ми е жал што ја изневерив сопругата

Читај повеќе
  • play_arrow

И Вардар бесен на судиските одлуки

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали 16-годишна девојка е новата ММА ѕвезда?

Читај повеќе

Лампард разочаран: Играчите не му ги слушале инструкциите

Читај повеќе

Хамилтон за скратувањето на викендите: Воздухот 22 дена би бил помалку загаден

Читај повеќе

Рајс на Twitter го истрола Тотенхем

Читај повеќе