На Икарди му падна цената, ПСЖ нуди помалку пари за трансфер

Француски ПСЖ испрати понуда до Интер за откуп на договорот на Мауро Икарди.

Аргентинецот од почетокот на сезоната е на позајмица во ПСЖ, а во договорот на 27-годишниот напаѓач има откупна клаузула од 70 милиони евра што е активна до 31 мај.

Парижаните сакаат да го задржат, но очигледно на Икарди му е падната цената. На Интер му испратија понуда од 60 милиони евра (50 би исплатиле веднаш, со 10 милиони во бонуси) и сега чекаат одговор.

Икарди за „Светците“ постигна 20 голови на 31 настап и одигра голема улога во освојувањето на новата титула.

Но, јасно е дека корона-кризата веќе почнува да се одразува на трансфер договорите, а Икарди веќе не вреди исто како претходно.

реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Филипче: Дел од граѓаните не се придржуваат до мерките, па и не веруваат дека вирусот постои

Read more

Светот има ново жариште – земја каде за многу луѓе физичката дистанца е невозможна

Read more

Фудбал

Баерн славеше среде Дортмунд и дојде на чекор до титулата

Read more

Флик: Рано е Холанд да се споредува со Левандовски

Read more

Лекција од Аугсбург: Како се слави победа во корона?

Read more

ФФМ одлучи, фудбалското првенство ќе се доигра

Read more

Спорт

  • play_arrow

Баерн славеше среде Дортмунд и дојде на чекор до титулата

Читај повеќе

Eurobasket ги одбра најдобрите во мак-кошарката

Читај повеќе

Флик: Рано е Холанд да се споредува со Левандовски

Читај повеќе

Лекција од Аугсбург: Како се слави победа во корона?

Читај повеќе

ФФМ одлучи, фудбалското првенство ќе се доигра

Читај повеќе

Денеска 126. Дер Класикер дерби на Борусија и Баерн

Читај повеќе

Хицфелд: Холанд може да биде како Левандовски, но уште не е подготвен

Читај повеќе
  • play_arrow

10 фудбалери на кои ова им е последна шанса да си ја спасат кариерата

Читај повеќе

Фудбалската публика се враќа на трибините во Црна Гора

Читај повеќе