На која позиција ќе игра Бејл под Мурињо?

Гарет Бејл се врати во Тотенхем после седум години. Дојде на позајмица од Реал Мадрид кој во 2013 година го купи за 100,8 милиони долари.

Британски The Sun објави дека Тотенхем се договорил со Реал за остатокот од големата плата на Бејл која ќе ја преземе, како и прилично евтината отштета од 13 милиони евра за едногодишната позајмица.

Ако сѐ помине како што треба, позајмицата би можело да се продолжи на две години, односно до истекувањето на договорот на Бејл со мадридскиот клуб.

Како ќе функционира Бејл назад во Тотенхем? Што може да очекуваат фановите? На која позиција ќе заврши Бејл под водство на Жозе Мурињо? Ќе го замени Ериксен?

Tifo Football понуди некои одговори.

Remote video URL
Тагови
реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

До СЗО стигна пријава за забрзана регистрација на вакцината Спутник V

Read more

Погледнете што може да направи камера од 3.200 мегапиксели

Read more

Фудбал

Претседателот на ФИФА позитивен на COVID-19

Read more

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Read more

МекТоминеј: Нема поента да го победиш ПСЖ ако одиграш лошо против Лајпциг

Read more

Извлечени четвртфиналните двојки во домашниот фудбалски куп

Read more

Спорт

Пелистер тесно поразен во првото коло на Европската лига

Читај повеќе

Претседателот на ФИФА позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Официјално: Одложен натпреварот со ПСЖ поради двајца позитивни во Вардар

Читај повеќе

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Читај повеќе

Ракометарите на Вардар не отпатуваа за Париз

Читај повеќе

МекТоминеј: Нема поента да го победиш ПСЖ ако одиграш лошо против Лајпциг

Читај повеќе

Извлечени четвртфиналните двојки во домашниот фудбалски куп

Читај повеќе
  • play_arrow

Рамос е најдобриот дефанзивец во историјата, според France Football

Читај повеќе
  • play_arrow

Модриќ не е загрижен за својата иднина во Мадрид

Читај повеќе