На која возраст жените се најсреќни?

Дали знаете на која возраст жените се најсреќни и најзадоволни?

Според истражувањата, жените се најсреќни на 28-годишна возраст. Во тој период се задоволни со својот изглед и љубовниот живот и имаат самодоверба.

На оваа возраст најмногу уживаат во сексот. Но, научниците тврдат дека жените во овој период се грижат и за стареењето, брчките и од појавата на бели влакна.

На 28-годишна возраст, косата им е прекрасна, имаат убава фигура, сигурна работа, а сето ова влијае на зголемување на самодовербата. Долгите пријателства, стабилната љубовна врска и кариерата им даваат чувство на задоволство и моќ.

Истражувањето покажа дека жените се најзадоволни со својата кариера на 29 години, додека во триесеттите се најзадоволни од љубовниот живот.

На 30-годишна возраст се најзадоволни од финансиската состојба, а на 32-годишна возраст уживаат во семејниот живот.

реклама

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Read more

Живот

Како вакцината против коронавирус ќе стане најмоќниот пасош во светот?

Read more

Отворена линија за пријавување електричен и електронски отпад: Дали знаете колку е штетен ЕЕ отпадот?

Read more

Идеална земја за секој хороскопски знак: Бикот во Бразил, Лавовите ќе уживаат во Шпанија

Read more

Почина жирафата Тобого во Скопската ЗОО

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Прошетка по снежната Битола

Читај повеќе
  • play_arrow

Најпаметниот папагал

Читај повеќе

Како вакцината против коронавирус ќе стане најмоќниот пасош во светот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Десерт за слабеење: Шест рецепти за колачиња со овес

Читај повеќе
  • play_arrow

Како би издржал човекот на секоја планета од Сончевиот Систем?

Читај повеќе

Отворена линија за пријавување електричен и електронски отпад: Дали знаете колку е штетен ЕЕ отпадот?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Напуштеното одморалиште на Хитлер стана нова туристичка атракција

Читај повеќе

Идеја за ручек: Рижото со тиквички и сланина

Читај повеќе

Идеална земја за секој хороскопски знак: Бикот во Бразил, Лавовите ќе уживаат во Шпанија

Читај повеќе