Автомобили

На продажба единствениот Bugatti Veyron Mansory Linea Vincero на светот

19. мај 2017 - 12:37 | Л.Е.

Станува збор за уникатниот убавец од вкупно трите Bugatti Mansory произведени во светот. 

Автомобилот има целосно карбонска шасија а Bugatti вметнале неколку промени како новата буква V вградена во предниот браник и златните бандажи.

Внатрешноста е целосно кожна во црно-бела комбинација, а моторот е засилен на 1.110 КС па забрзувањето до 100 км/ч го постигнува за нешто помалку од 2,5 секунди.

Новиот сопственик за ова едно и единсвено Bugatti ќе мора да одвои 3 милиони долари.

Коментирај