На Табановце и Пелинце за влез и излез од државава се чека околу 2 часа

На граничните премини Табановце и Пелинце за влез и излез од државата се чека околу 2 часа, додека на граничниот премин Богородица за излез од државата се чека околу половина час. На останатите гранични премини од македонска страна, како што информираат од АМСМ, нема подолги задржувања за влез и излез од државава.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово-Велес, Маврово-Дебар-Струга, Виница-Берово и Кочани-Делчево.

реклама

Титовиот стан на Менхетн се продаде за 50 милиони долари, колку ѝ следува на Македонија?

Read more

Кои се ризиците и предностите на постапката за обрежување на пенисот?

Read more

Дилета Леота падна среде емисија, видеото стана хит

Read more

Метеоролог објави видео од Флорида: Вакво нешто не сум видел 30 години

Read more

Македонија

Хелсиншки комитет за човекови права: Спортскиот терен не е место за омраза

Read more

Како Македонија да ги потроши милионите од продажбата на станот на Тито?

Read more

Нови 105 случаи на COVID-19, нема починати лица

Read more

И заменичката ѝ откажа љубов на Арсовска

Read more
 

Вести

Politiko: Кој би можел да го замени Путин и колку тоа би било опасно

Читај повеќе

Во Грција ќе биде отворен првиот Google Cloud Region

Читај повеќе

Хелсиншки комитет за човекови права: Спортскиот терен не е место за омраза

Читај повеќе

Објавена нова фотографија од Балтикот, гас истекува од морето

Читај повеќе

Како Македонија да ги потроши милионите од продажбата на станот на Тито?

Читај повеќе

Нови 105 случаи на COVID-19, нема починати лица

Читај повеќе

И заменичката ѝ откажа љубов на Арсовска

Читај повеќе

Со кучиња-трагачи се бара 22-годишниот кумановец чиј „голф“ падна во Вардар 

Читај повеќе

Приведен 28-годишник од Крива Паланка, лажно се претставувал дека работи во МВР

Читај повеќе