На Табановце се чека околу еден час

Скопје, 21 септември 2019 (МИА) – На граничниот премин Табановце се чека околу еден час, соопшти Авто мото сојузот во најновиот денешен извештај.

На останатите гранични премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата. 

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Зголемен број заразени со COVID-19, можно воведување карантин во одредени општини

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Над 60 нови случаи со COVID-19, еден починат

Read more

Македонија

Ќе има олеснување на протоколите „за да можеме сите слободно да одиме во кафеани и ресторани“

Read more

Филипче: Има суштинска разлика помеѓу првиот и овој бран

Read more

Филипче потврди 67 новозаразени, уште нема одлука за локализирани карантини

Read more

„Рекет“: Пресуда за Јанева и Јовановски на 18 јуни

Read more

Вести

Ќе има олеснување на протоколите „за да можеме сите слободно да одиме во кафеани и ресторани“

Читај повеќе
  • play_arrow

Филипче: Има суштинска разлика помеѓу првиот и овој бран

Читај повеќе

Филипче потврди 67 новозаразени, уште нема одлука за локализирани карантини

Читај повеќе

„Рекет“: Пресуда за Јанева и Јовановски на 18 јуни

Читај повеќе

Досега 55 позитивни на COVID-19 од штипските конфекции, во тек се 485 тестирања

Читај повеќе
  • play_arrow

Хаос на улиците во Њујорк, демонстрантите оставија пустош

Читај повеќе
  • play_arrow

Смртта на Џорџ Флојд прогласена за „убиство“ - што значи тоа според законите во САД?

Читај повеќе

Над 60 нови случаи со COVID-19, еден починат

Читај повеќе

Кривична пријава за седум лица за насилството на Матка

Читај повеќе