На Табановце за излез се чека 90 минути, на Пелинце еден час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини попладнево е зголемен. На ГП „Табановце“ времето на чекање за излез од државата е околу 90 минути. На „Пелинце“ за излез се чека од 45 до 60 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово-Велес, Маврово-Дебар-Струга, Виница-Берово и Кочани-Делчево.

реклама

Октоберфест: Пивото никогаш поскапо, посетители значително помалку

Read more

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од јануари

Read more

Која е Џорџа Мелони, првата жена премиер на Италија?

Read more

Победа над Бугарија не е само за гордост: Како зависат ЕУРО 2024 квалификациите?

Read more

Македонија

Променливо облачно со слаб до умерен со повремено засилен ветер од јужен правец

Read more

Исчезна 43-годишен маж од Тетово

Read more

Мицкоски: Потребни се предвремени избори

Read more

Контрола во угостителски објекти, констатирано точење алкохол на малолетници

Read more
 

Вести

Околу 17.000 Руси викендов ја минале границата со Финска

Читај повеќе
  • play_arrow

Пукање во училиште во Русија, најмалку 13 лица загинаа меѓу кои и деца

Читај повеќе

Која е Џорџа Мелони, првата жена премиер на Италија?

Читај повеќе

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од јануари

Читај повеќе

САД и Јужна Кореја почнаа заеднички поморски вежби

Читај повеќе

Променливо облачно со слаб до умерен со повремено засилен ветер од јужен правец

Читај повеќе

Исчезна 43-годишен маж од Тетово

Читај повеќе

Мицкоски: Потребни се предвремени избори

Читај повеќе

Зеленски вети заштита за руските војници кои ќе се предадат

Читај повеќе