ИХФ СВЕТСКО ПРВЕНСТВО ШВЕДСКА / ПОЛСКА 2023

Начевски и Николов ќе го судат финалето на СП 2023

Светската ракометна федерација (ИХФ) одлучи финалето на Мундијалот 2023 да го судат Ѓорѓи Начевски и Славе Николов.

Така, ИХФ покажа дека македонската судиска двојка е меѓу најдобрите на светот. Начевски и Николов заслужено го добиваат финалето со оглед на тоа како ја делеа правдата на натпреварите на СП на кои беа делегирани, а некои од нив беа вистиснки дерби.

Натпреварот за златото ќе се игра во Стокхолм вечер со почеток во 21 часот а во него ќе учествуваат Франција и Данска.

Претходно, од 18 часот, дуел за третото место ќе имаат Шведска и Шпанија.

Во натпревар за 5. место Германија се среќава со Норвешка (почеток 13 часот), додека за 7. место играат Египет и Унгарија (15:30 часот).

Тагови
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Што да јадете за здрав црн дроб?

Read more

Ракомет

Ракометарите поразени дома од Португалија

Read more

Александар Јовиќ е нов тренер на Еурофарм Пелистер

Read more

Пуштени во продажба билетите за дуелот на македонските ракометари против Португалија

Read more

Савевски повика 18 ракометарки за контролките со Турција

Read more
 

Спорт

Ибра: Јас сум минато, сегашност, но и иднина на шведската репрезентација

Читај повеќе

Норвешка без Холанд против Шпанија

Читај повеќе

Верстапен: Не сум среќен, требаше да победам

Читај повеќе

Лацио со осуда кон навивачите кои го величаа Хитлер и скандираа антисемитски пароли

Читај повеќе

Шкупи по втор пат го отпушти Седлоски

Читај повеќе

Де Роси ја измамил сопругата роденденот да го слави во паб гледајќи дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси не може ни да вечера на раат во Аргентина

Читај повеќе

Претставен новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација

Читај повеќе

Дешан го избра новиот капитен на Франција

Читај повеќе