Надал се повлече од Лејвер купот

Кајгана / МИА
/ 24.09.2022 / 17:20

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се повлече од натамошниот настап на Лејвер купот од лични причини.

Претходно настапи во двојки со својот пријател и ривал Роџер Федерер во последниот натпревар на Швајцарецот во кариерата.

Надал во Тимот на Европа ќе го замени Камерон Нори.

Федерер и Надал вчера во дуелот во двојки загубија од американскиот тандем Џек Сок и Франсис Тијафо со 6-4, 6-7, 9-11.

За Федерер тоа беше последен дуел во кариерата, а неговото место во Тимот на Европа го зазеде Матео Беретини. 

реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more

Тенис

Ѓоковиќ ја отвора новата сезона со настап на турнирот во Аделаида

Read more

Австралија прв финалист во Дејвис купот

Read more

Ѓоковиќ ја освои шестата титула и се изрaмни со Федерер

Read more

Што прави Федерер откако се пензионира?

Read more
 

Спорт

Шок за Бразил: Крај на Мундијалот за двајца репрезентативци

Читај повеќе

Моментот кога ни судијата не сака, ама мора да додели црвен картон

Читај повеќе
  • play_arrow

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Читај повеќе
  • play_arrow

Леброн го престигна Меџик Џонсон во победата на Лејкерс

Читај повеќе

Познати двојките од осминафиналето на Мундијалот во Катар

Читај повеќе

УЕФА почна истрага против Јувентус

Читај повеќе

Германците во шок: Ова е срамота и целосна катастрофа

Читај повеќе

Најтажната фотографија од СП во Катар

Читај повеќе

Како изгледаше најлудата група во историјата на Светските првенства?

Читај повеќе