Надал сензационално испадна од Мастерсот во Рим

МИА/КАЈГАНА
/ 20.09.2020 / 10:58

Вториот најдобар тенисер во светот, Рафаел Надал, изјави дека не одиграл најдобро што знае во четвртфиналето од Мастерсот во Рим.

Аргентинецот Диего Шварцман го победи Надал по два сета (6: 2, 7:5) и се пласираше во полуфиналето.

Надал по мечот призна дека не бил на неговото препознатливо ниво.

„Не бев на мое ниво и тој играше одлично, а кога ќе се случи такво нешто, тогаш е реално да се изгуби натпревар. Одиграв два добри натпревари по паузата и сега еден лош натпревар, имав долга пауза и не играв долго време. Тој играше доволно добро и нема премногу изговори. Тоа се фактите. Беше тешка ноќ за мене. Условите беа лоши. Беше многу влажно и топката не отскокнуваше како што треба. Тешко ми беше да ја играм својата игра“, рече Надал.

URL

Шпанецот има уште една недела да се подготви за Ролан Гарос, кој го има освоено 12 пати.

Отвореното првенство на Франција започнува на 27 септември.

реклама

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Read more

Вакцината нема да биде семоќна, маски ќе носиме со години

Read more

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Read more

Видео од деветгодишниот Хабиб во борба со мечка го одушеви интернетот

Read more

Тенис

Надал по тринаесетти пат го освои Ролан Гарос

Read more

Ѓоковиќ противник на Надал во финалето на Ролан Гарос

Read more

Повредата на Ѓоковиќ е поголема отколку што тој ја прикажува

Read more

Ѓоковиќ: Не сум робот

Read more

Спорт

Хаос во Реџана, дури 21 фудбалер заразен со COVID-19

Читај повеќе

Мурињо: Судиите се луѓе и грешат, но ВАР грешки не прифаќам

Читај повеќе

Ф1 го подготви прелиминарниот календар на трки за 2021

Читај повеќе

Иско распали по Зидан: Ме става во игра во 80-та минута

Читај повеќе

Проблеми за Милан пред вечерашното дерби: Донарума и Хауге позитивни

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирло: На Јувентус не му треба шлаканица за да се разбуди

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку заработи Нурмагомедов по победата над Гејџи?

Читај повеќе

Кристијано Роналдо под истрага, му се заканува казна

Читај повеќе
  • play_arrow

Видео од деветгодишниот Хабиб во борба со мечка го одушеви интернетот

Читај повеќе