Награди Еми 2020: Без црвен тепих, гламур во пижами

„Schitt's Creek“ е прва хумористична серија што доминирала на доделувањето на наградите Еми.

Без гламур, црвен тепих и дружби на славните личности на едно место, синоќа по 72 пат беа доделени наградите Еми, за првпат виртуелно.

Комичарот Џими Кимел ја водеше свеченоста од празен театар во Лос Анџелес, додека добитниците ѝ се обраќаа на публиката онлајн, од дома, во пижами.

Гледачите исто така повторно ја видоа заедно женската постава на популарната серија „Friends“:

URL

Синоќа беа срушени неколку рекорди во историјата на влијателните награди. Серијата „Schitt's Creek“ е прва хумористична серија што ги собрала сите големи награди во категоријата хумористични серии, а „Watchmen“ од продукцијата на HBO е прва адаптација на стрип што добила една од главните награди.

За потсетување, „Watchmen“ имаше неверојатни 26 номинации, а „Schitt's Creek“ е канадска серија која стана многу популарна откако беше потпишан договор со Netflix за емитување на последната, шеста сезона на серијата.

Зендаја стана најмладата актерка која освоила Еми за главна женска улога во драма, како и прва Афроамериканка која освоила Еми награда од 2015 година наваму.

URL

Вака изгледа листата на добитници на наградите Еми 2020:

Најдобра комична серија  - Schitt's Creek

Најдобра драмска серија Succession

Најдобра лимитирана серија Watchmen

Најдобра актерка во драмска серија – Зендаја во Euphoria

Најдобар актер во драмска серија – Џереми Стронг во Succession

Најдобар актер во комична серија – Јуџин Леви во Schitt's Creek

Најдобра актерка во комична серија – Кетрин О’Хара во  Schitt’s Creek

Најдобар главен актер во лимитирана серија – Марк Рафало во I Know This Much Is True

Најдобра актерка во лимитирана серија – Реџина Кинг во Watchmen.

Remote video URL
Тагови
реклама

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Read more

Вакцината нема да биде семоќна, маски ќе носиме со години

Read more

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Read more

Видео од деветгодишниот Хабиб во борба со мечка го одушеви интернетот

Read more

Филм & ТВ

Искрен трејлер за „Mean Girls“

Read more

Netflix и Apple сакаат да го откупат новиот филм за Џејмс Бонд за 600 милиони долари

Read more

Објавен трејлерот за новата комедија „The Very Excellent Mr. Dundee“

Read more

Најдобрите 15 психолошки трилери на сите времиња

Read more

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за „Mean Girls“

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix и Apple сакаат да го откупат новиот филм за Џејмс Бонд за 600 милиони долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за новата комедија „The Very Excellent Mr. Dundee“

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите 15 психолошки трилери на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Никол Кидман и Мерил Стрип во новиот филм „The Prom“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за романтичната комедија „Dash & Lily“

Читај повеќе
  • play_arrow

7 милиони прегледи за 8 часа: Слушнете ја новата песна на Аријана Гранде

Читај повеќе

Репертоар на Кино Милениум од 22 до 28 октомври 2020

Читај повеќе

Метју Меконахи: Под уцена ја изгубив невиноста на 15 години

Читај повеќе