Најбараниот модел на фустан за оваа есен

Секоја сезона модната индустрија наметнува некои нови трендови, односно модни комбинации кои доминираат во вашите омилени продавници.

Оваа есен во мода е модел на фустан кој одговара на секој облик на тело.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Colorful for fall

A post shared by maryzinha12 (@maryzinha12) on

Фустанот е едно од оние парчиња облека на кои секогаш им се враќаме, во зависност од тоа дали актуелните трендови ни одговарараат на нашиот стил и облик на тело.

Оваа сезона популарен е каскадниот модел во А линија со широк крој.

Моделот можеби не е многу женствен и можеби ќе добиете коментари дека ги криете облините. Можеби го „крие“ телото, но ја нагласува естетиката и нема да поминете незабележано. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Le Weekend

A post shared by maryzinha12 (@maryzinha12) on

Овој фустан функционира во дневни варијанти и ќе изгледа совршено во комбинација со тренди чизми и капут, а во вечерна варијанта со елегантни високи потпетици или високи чизми.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Monday Blues

A post shared by maryzinha12 (@maryzinha12) on

реклама

Украдени околу еден милион евра од приватна куќа во Скопје

Read more

Еден убиен, тројца повредени во пресметка во скопско Батинци

Read more

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Read more

5 јули 1946 светот првпат се запознал со бикини

Read more

Стил

Пред и потоа: Колку може фризурата да ве трансформира?

Read more

Најновата колекција фустани на H&M од рециклирани материјали

Read more

Детски цртежи на насловната на италијански Vogue

Read more

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more

Магазин

  • play_arrow

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Читај повеќе

СЗО пресуди: Хидрохлорокинот не ја намалува смртноста од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Здрав тренд кој треба да го пробате: Ладно цедено кафе

Читај повеќе

Можно е заразените со COVID-19 засекогаш да го изгубат сетилото за мирис

Читај повеќе

Секс совети за жени: Како да го продолжите вашиот оргазам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе
  • play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Читај повеќе