Нова листа

Најбезбедни авиокомпании во светот за 2021

Единствениот сајт во светот кој се занимава исклучиво со рејтинзите и оцените за безбедноста на воздушното патување, Airline Ratings, објави нова листа на најбезбедни авиокомпании за патување во 2021.

На врвот на листата е австралиската авиокомпанија Qantas Airways. Станува збор за листа која анализира дури 385 авиопревозници за следните фактори: несреќа и евиденција за сериозни незгоди, ревизија на управни тела, државна ревизија, водечка иницијатива за безбедност во индустријата и старост на флотата.

Сајтот Airline Ratings ја објави листата истакнувајќи ја постојаната посветеност на компанијата Qantas за безбедноста и иновациите низ нивната стогодишна историја, пренесе The Travel Magazine.

Главниот уредник на Airline Ratings, Џефри Томас, вели дека сите 20 компании од листата се извонредни, но дека одредени нијанси прават некои од нив да се најдат на врвот.

Погледнете ја листата на дваесетте најбезбедни авиокомпании за патување во 2021:

Qantas
Air New Zealand
Singapore Airlines
Emirates
EVA Air
Etihad Airways
Alaska Airlines
Cathay Pacific Airways
British Airways
Virgin Australia
Virgin Atlantic
Hawaiian Airlines
Southwest Airlines
Delta Air Lines
American Airlines
SAS
Finnair
Lufthansa
KLM
United Airlines

реклама

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Објавена првата фотографија од британскиот сој на коронавирусот

Read more

Америка е пред граѓанска војна, предупредува милијардерот Далио

Read more

Девојче почина поради предизвик на TikTok, започната истрага во Италија

Read more

Живот

Берни Сандерс: Ги видов мемињата инспирирани од инаугурацијата

Read more

10 навики кои го издаваат карактерот

Read more

Зошто шведскиот метод на воспитување деца станува сè попопуларен и кај нас?

Read more

8 добри причини зошто ви треба прочистувач на воздух во вашиот дом

Read more
 

Магазин

Како жените да доживеат поинтензивен оргазам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Берни Сандерс: Ги видов мемињата инспирирани од инаугурацијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Полицајци на ролерки – Пакистан има ново оружје против криминалците

Читај повеќе
  • play_arrow

10 навики кои го издаваат карактерот

Читај повеќе

Намирници кои ќе ви помогнат да заспиете полесно

Читај повеќе

Страв од корона: Зошто не треба со денови да се затворате дома?

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги очекува среќа во љубовта во текот на февруари

Читај повеќе

Зошто компирот е важен за одржување на имунитетот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Осум работи кои никогаш не треба да ги правите по тренинг

Читај повеќе