Најбизарните креации од Модната недела во Њујорк

Б.С.Б.
/ 14.09.2022 / 13:25

Модната недела во Њујорк трае од 9 до 14 септември, а досега можеше да се видат најразлични креации кои привлекоа доста внимание. Засега, креациите на дизајнерската куќа AREA важат за најбизарни и несекојдневни.

Како што може да забележите од фотографиите, на модната писта во Њујорк можеше да се видат креации со геометриски облици, некои од нив со ексцентричен израз.

Според описот на дизајнерите, целта на колекцијата е „истражување на концептот на древната архитектура, култот на обожување на поединечни божества, но и будење на фетиши“.

Сето ова довело до поинаков и пооригинален пристап, раѓање на нови и специфични парчиња облека.

Погледнете дел од најинтересните:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by AREA (@area)

реклама

Авион ја промаши пистата кај Монпелје и заврши во езеро

Read more

Потенцијално сценарио: Како би изгледал нуклеарниот напад на Путин во Украина?

Read more

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Read more

Прво сценарио: Русите фрлаат нуклеарка, Американците одговараат и толку  - кое е второто?

Read more

Стил

Најсекси бабата на светот ја откри тајната за привлечниот изглед

Read more

Британскиот Vogue прв пат одбра маж за на насловна

Read more

Пет бонтон правила за однесување во ресторан што треба да ги знае секоја жена

Read more

Најбизарните креации од Модната недела во Њујорк

Read more
 

Магазин

Славни родители кои имаат милијарди, а нема да им ги остават на децата

Читај повеќе

Најстарото дете во семејството е и најпаметно, вели науката

Читај повеќе

Идеја за ручек: Пилешки ролни со сланина

Читај повеќе

Постојаниот стрес може да доведе до деменција, тврдат експерти

Читај повеќе

Што се случува кога ќе си легнете по јадење?

Читај повеќе
  • play_arrow

Моќни јога вежби за сила и баланс на телото

Читај повеќе

Несекојдневни и вкусни: Мафини со морков и ананас

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Зошто ви се тресат нозете по добар секс?

Читај повеќе