Најболниот удар во историјата на ММА – право во меѓуножјето!

ММА настанот Bellator 245 се одржа изминатиот викенд во Конетикат, САД, но беше обележан со инцидент, а не славен рекорд или спортски потег.

Мечот меѓу Рејмонд Даниелс и Питер Станоник беше прекинат по само една минута борба во втората рунда.

До прекин дојде по убедливо најболниот удар што сме го виделе во ММА дуелите.

Станоник прво се обиде да изведе high-kick со десната нога, кога Даниелс со сета сила го удри во меѓуножјето со удар со вртење.

URL

Судиите ја разгледаа ситуацијата и по консултација со лекар решија да го прогласат мечот за неважечки.

Станоник откако прво се виеше од болка, не можеше ни сам да го напушти октагонот.

URL
Тагови
реклама

Останати спортови

Куартараро ја врати предноста во Мото ГП по победата во Каталонија

Read more

Заврши „Европската фудбалска недела“ на Специјална олимпијада Македонија

Read more

Далас со златен гол ја врати надежта

Read more

Тампа дојде на чекор до титулата во НХЛ

Read more

Спорт

Шкендија славеше во Битола и се одлепи на врвот

Читај повеќе

Куартараро ја врати предноста во Мото ГП по победата во Каталонија

Читај повеќе

Конте: Очајни бевме во одбрана, не може така

Читај повеќе
  • filter

Заврши „Европската фудбалска недела“ на Специјална олимпијада Македонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Далас со златен гол ја врати надежта

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс е шампион на Западот и обезбеди финале

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Интер со фуриозен финиш во голеада ја победи Фиорентина

Читај повеќе

Вардар и Пелистер ги дознаа противниците во СЕХА лигата

Читај повеќе

Голманот на Пандев позитивен на корона

Читај повеќе