Останати спортови

Најбрзиот нокаут во историјата на УФЦ

7. јули 2019 - 10:22 | Б.С.Б.

УФЦ 239 донесе одлични борби, но со најмногу слава се здоби средбата меѓу Хорхе Масвидал и Бен Аскрен, која заврши со нокаут по неколку секунди.

Нокаутот е дефинитивно најспектакуларен начин да се оствари победа во боречките спортови. Токму така и Хорхе Масвидал, некогашен уличен борец, успеа да го совлада Бен Аскрен и да го нокаутира за 5 секунди. Борбата само што беше почната, а Масвидал со удар од колено во глава му нанесе голема штета на Аскрен кој веднаш се сруши на подот, без свест.

Ова е дефинитивно најбрзиот нокаут кој обожавателите на ММА борбите имале можност да го видат.

Коментирај