Најчести митови за алфа мажите

Многу мажи се стремат да станат алфа мажјаци, иако некои експерти за бихејвиоризам сметаат дека тоа е особина со која човек се раѓа, а не ја стекнува.

Исто така има многу информации за тоа што го прави еден маж алфа. Низ морето од информации има и некои митови што со тек на време станале толку распространети што многу луѓе веруваат дека тоа се основните карактеристики и начела на алфа мажите.

Токму овие митови може да ви направат противуслуга и да станете поодбивен, а не попривлечен за луѓето околу вас.

реклама

Чек дис аут

Работи што е тешко да ги правиш додека трчаш

Read more

Трикови за шминкање со Дејвид Бекам

Read more

10 мистерии за Бермудскиот триаголник кои никој не може да ги објасни

Read more

Урнебесно: Палаво куче истрча на терен и им ја украде топката на играчите

Read more

Нови видеа

play_arrow

7 најлоши фудбалски позајмици на сите времиња

Read more
play_arrow
Зачинето пилешко со црвен пипер

Зачинето пилешко со црвен пипер

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Свински кременадли во путер со лук

Read more
play_arrow

Најголемо промашување во секој тим од Премиер лигата оваа сезона

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Super Mario Bros. Movie

Read more
play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Read more
play_arrow

Токсична позитивност: Вистината зад зависноста од самопомош

Read more
play_arrow

Што ако во вселената би можело да се дише?

Read more
play_arrow

10 неверојатни факти за вселената

Read more
play_arrow
33 трикови што им заштедуваат време и нерви на родителите

33 трикови што им заштедуваат време и нерви на родителите

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Пилешко со путер и лук

Read more
play_arrow

Кауч леташе над Анкара

Read more