Најчестите женски сексуални фантазии

Фантазијата е моќна сексуална алатка која предизвикува голема возбуда и страст. Сексуалните фантазии се апсолутно нормални и присутни и во машкиот и во женскиот ум. Тие се однесуваат на некое искуство од минатото или едноставно да се само тајни фантазии кои посакувате да се остварат.

Кои се најчестите фантазии на жените?

Секс со двајца мажи

Жената тешко дека ќе се осмели некогаш во реалноста да ја реализира оваа фантазија, но како што и мажите сонуваат за тројка, така и жените би сакале да пробаат секс со двајца мажи.

Секс на јавно место

Жените сонуваат за секс на јавно место. Помислата дека имаат секс додека минуваат непознати луѓе може да ги возбуди и најсрамежливите жени.

Страстен партнер

Иако сите жени сакаат да водат љубов, нема ништо поубаво од страстен секс. Жените сонуваат за див секс.

Преземање на контролата

Жените фантазираат да бидат доминирани во кревет, но истовремено понекогаш сакаат улогата да се промени, па тие да бидат доминантни, познато како изразот „switch“ во БДСМ светот што докажува дека нема правила и рестрикции за сексуалните фантазии.

Интересен е фактот дека жените најчесто одбиваат да направат домашно порно видео, но сепак фантазираат за тоа дека на видеото ќе изгледаат секси и совршено.

реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

Безос го одреди датумот за патување во вселената

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Љубов и секс

Истражување: Луѓето од овие професии најчесто имаат секс

Read more

Како да препознаете кога е жената сексуално возбудена?

Read more

Пет знаци кои откриваат дека партнерот повеќе не ве сака

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Најсмешните новинарски гафови за април

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Читај повеќе

Зошто не смеете пречесто ја јадете јагоди?

Читај повеќе

Истражување: Луѓето од овие професии најчесто имаат секс

Читај повеќе

Мачнина, главоболка, температура: Зошто различно реагираме на вакцините?

Читај повеќе

Зелениот чај е најдобар и најздрав, велат нутриционистите

Читај повеќе

Најдобриот рецепт за домашни переци со сирење

Читај повеќе

Вакцината на Moderna 96 проценти ефикасна кај деца од 12 до 17 години

Читај повеќе