Најчитани книги во Македонија за 2022

Билјана Стефановска-Богоеска
/ 10.01.2023 / 14:45

Дел од издавачките куќи во Македонија ги објавија листите на најчитани книги и автори во текот на 2022 година.

Започнуваме со топ 10 листата на најбарани книги за возрасни во книжарниците на Литература.мк. во издание на Арс Ламина.

Од Литература.мк објавија и кои се најпродавани сликовници и книги за деца и млади, во издание на Либи и дел од Арс Ламина.

Меѓу првите кои објавија листа на најпродавани наслови во 2022 година се Антолог. Станува збор за 12 наслови кои се одлична препорака и за оваа година, доколку сè уште ги немате прочитано.

Книги кои ја одбележаа 2022 година според Издавачки центар Три се:

Која е вашата омилена книга во 2022? 

реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Што да јадете за здрав црн дроб?

Read more

Книги

Харуки Мураками ќе објави нова книга по шест години пауза

Read more

Јулијана Величковска ја промовира илустрираната книга за деца „Ведра“

Read more

Среќен роденден, Харуки Мураками

Read more

Автобиографијата на Хари најпродавана во историјата

Read more
 

Магазин

  • filter

Ратајковски се потстрижи, фановите разочарани: Фризура за баби

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да правите на секој тренинг за подобри резултати?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучеле јазиците на Викинзите, Ацтеките, Египќаните, Римјаните...?

Читај повеќе

Бонтон vs обичаи: Дали на гости треба да се соблекуваат чевлите?

Читај повеќе

Што да јадете за здрав црн дроб?

Читај повеќе

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Читај повеќе

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци ги очекува невидена среќа и пари во април?

Читај повеќе

Како да направите домашна пица како вистински мајстор?

Читај повеќе