Најдобри пози за секс на екс

Факт е дека немаме секогаш време да лежиме в кревет покрај саканата личност со часови и нежно да водиме љубов до зори.

Исто така, немаме секогаш време за часови бакнување и романтично заведување, за жал. Понекогаш едноставно брзате, но премногу сте возбудени за да го одложите задоволството до попогодно време. Се поставува прашањето: што да се прави во таква ситуација?

Едноставно, она што ви треба е секс на екс. Сепак, тоа секако не значи дека сексот мора да биде груб и несмасен. Можеби изгледа така бидејќи не можете да ги контролирате сите тие интензивни чувства, но во вистинската поза може да биде многу пријатен. Кои се најдобрите пози за брз секс, прочитајте во продолжение.

Doggy Style

Оваа секс поза е идеална за уживање и за двајцата  - овозможува длабока пенетрација за и ја погодува Г-точката. Затоа е совршена за моментите кога немате многу време за губење и сакате брзо да постигнете оргазам. Наместете се на точната висина за кратко време ќе експлодирате од возбуда.

Лотус

Фактот што избравте да имате секс набрзина не значи дека вашите емоции не можат да се вклучат во целата приказна. Оваа поза за секс е совршена комбинација на брзо задоволство и меѓусебно изразување на емоциите. Кога сте завиткани еден околу друг, не само што ќе ја достигнете кулминацијата со брзината на светлината, туку и ќе имате задоволство да гледате еден во друг додека оргазмот доаѓа.

Од нога

Можеби најодговарачка поза за секс на екс е онаа од стоење. Кога немате многу време, а имате чувство дека препоните ќе ви експлодираат ако не се препуштите на жешкиот секс, најдобрата поза за вашето брзо задоволство е онаа во која само ќе овозможите мал „прозорец“ за пенетрација. Сите елементи придонесуваат за зголемена возбуда, а за да заштедите дополнително време, завршете работа под туш.

реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

Љубов и секс

Има три начини на кои луѓето гледаат порно, само еден е здрав

Read more

Како да ги прифатите мааните на вашиот партнер?

Read more

Студија одговори на вечното прашање: Дали мажите и жените можат да бидат „само пријатели“?

Read more

Зошто мажите глумат оргазам?

Read more
 

Магазин

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Читај повеќе

Идеја за посен ручек: Полнети тиквички

Читај повеќе

Може ли вежбањето дома без опрема да даде добри резултати?

Читај повеќе

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зебра избегала од зоо во Сеул и со часови талкала низ градот

Читај повеќе

Како вашите омилени сосови ви го саботираат процесот на слабеење?

Читај повеќе

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Читај повеќе

Најчести грешки што ги правиме во одгледувањето растенија

Читај повеќе

Има три начини на кои луѓето гледаат порно, само еден е здрав

Читај повеќе