Најдобри секс пози за жешките летни денови

Колку и да сакате секси игри и жешка акција во кревет, кога доаѓа тропскaта горештина, ретко кој може да издржи.

Сепак, постојат пози во кои ќе уживате и покрај фактот дека температурата се искачи на над 40 Целзиусови степени.

Во нив има минимален контакт, па можете да уживате без страв дека ќе „врнете од пот“.

Перек поза

Перек позата можете да ја пробате на ладни плочки, бидејќи на тој начин ќе се потите минимално.

Како функционира? Жената лежи на страна и ја крева едната нога нагоре, а мажот ја „јавнува“ ногата што ѝ е на подот и пенетрира. Најдоброто во оваа поза е што можете да доживеете длабока пенетрација со минимално движење.

Кучешка поза

Ставете вентилатор да дува кон вас за време на сексот, бидејќи на тој начин ќе се потите помалку. Мажите прилично брзо доживуваат кулминација во оваа поза, па е добра опција за „секс на брзинка“.

Како функционира? Жената нека се спушти на сите четири, а мажот нека пенетрира одзади, на колена.

Овација

Оваа поза е идеална за во туш кабина, каде можете да уживате во страстите под освежувачки млаз вода.

Како функционира? Позата Овација се изведува стоечки, при што жената треба едната нога да ја крене и отвори, а мажот да пенетрира одзади или однапред. Ако имате поголема туш кабина, може и жената да се наведне надолу за пенетрација одзади. Ако е физички изводливо, мажот може да ја крене жената в раце, а таа со нозете да го прегрне околу половината. Ви советуваме гелот за туширање да го оставите за на крај, да не ви лизга подлогата.

Тагови
реклама

Ковачевски падна

Read more

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Кога почнува староста?

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

Љубов и секс

Што никогаш не треба да правите пред секс?

Read more

Потези што го прават мажот фантастичен љубовник

Read more

Дали сексот е подобар наутро или навечер?

Read more

Детали од свадбата што откриваат дека бракот нема да трае долго

Read more
 

Магазин

Што никогаш не треба да правите пред секс?

Читај повеќе

Кои проблеми може да бидат рани знаци на автоимуна болест?

Читај повеќе
  • filter

Дизајнирајте го вашиот дом во салоните на Прима

Читај повеќе

Јадете ги често: Тиквичките ги штитат срцето, видот и цревата

Читај повеќе
  • play_arrow

Колумбија го бара „светиот грал“: Праќа експедиција до потонат брод со богатство

Читај повеќе

Дали Камила ја стигна кармата за она што ѝ го направи на Лејди Ди?

Читај повеќе

Што се случува кога пиеме кафе на празен стомак?

Читај повеќе

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Читај повеќе

Аналитичарка на соништа открива што значи кога постојано сонуваме една иста личност

Читај повеќе