Најдобри секс пози за жешките летни денови

Колку и да сакате секси игри и жешка акција во кревет, кога доаѓа тропскaта горештина, ретко кој може да издржи.

Сепак, постојат пози во кои ќе уживате и покрај фактот дека температурата се искачи на над 40 Целзиусови степени.

Во нив има минимален контакт, па можете да уживате без страв дека ќе „врнете од пот“.

Перек поза

Перек позата можете да ја пробате на ладни плочки, бидејќи на тој начин ќе се потите минимално.

Како функционира? Жената лежи на страна и ја крева едната нога нагоре, а мажот ја „јавнува“ ногата што ѝ е на подот и пенетрира. Најдоброто во оваа поза е што можете да доживеете длабока пенетрација со минимално движење.

Кучешка поза

Ставете вентилатор да дува кон вас за време на сексот, бидејќи на тој начин ќе се потите помалку. Мажите прилично брзо доживуваат кулминација во оваа поза, па е добра опција за „секс на брзинка“.

Како функционира? Жената нека се спушти на сите четири, а мажот нека пенетрира одзади, на колена.

Овација

Оваа поза е идеална за во туш кабина, каде можете да уживате во страстите под освежувачки млаз вода.

Како функционира? Позата Овација се изведува стоечки, при што жената треба едната нога да ја крене и отвори, а мажот да пенетрира одзади или однапред. Ако имате поголема туш кабина, може и жената да се наведне надолу за пенетрација одзади. Ако е физички изводливо, мажот може да ја крене жената в раце, а таа со нозете да го прегрне околу половината. Ви советуваме гелот за туширање да го оставите за на крај, да не ви лизга подлогата.

Тагови
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more

Љубов и секс

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Read more

Љубовен хороскоп за јуни: Биковите пред брак, Јарците се навраќаат на стара љубов

Read more

Секси игри: Што е фетиш и кој е твојот?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more
 

Магазин

Правна држава е ова

Читај повеќе

Мечка влегла во пекара, ги исплашила вработените и изела 60 колачи

Читај повеќе

Шненокле - едноставен десерт со 5 состојки што ги имате дома

Читај повеќе

Соборен интересен рекорд: Flight Radar објави колку авиони имало на небото во еден ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Некој меѓу нас не е наш...

Читај повеќе

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Читај повеќе

Секое лето различен цвет: Трик за хортензиите магично да менуваат боја

Читај повеќе

Храна што ќе ви помогне да го стопите салото на стомакот

Читај повеќе

3 најпресметливи хороскопски знаци: Калкулираат за сѐ и имаат скриени намери

Читај повеќе