Најдобриот автономен дрон стана уште подобар

Дронот Skydio 2 се чини дека е излезен од соништата – може да лета сам и да ве следи наоколу без да се сруши во некое дрво.

Сега овој сон стана малку подостапен од претходно и чини 999 долари, а нуди понапредни камери, подолга трајност на батеријата, подобрена навигација, потежок е и поголем. За доплата од 150 долари ќе добиете поголем домет и поголема котрола при снимање.

Погледнете ја целосната анализа за Skydio 2 на тимот на The Verge.

реклама

Наука и технологија

National Geographic со дрон сними документарец за Монт Еверест

Read more

Неверојатен тајмлапс: Движењето на Сонцето во текот на 10 години

Read more

Како да блокирате пораки на iPhone?

Read more

Сè што треба да знаете за 5G

Read more

Нови видеа

play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Read more
play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Read more
play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more
play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more
play_arrow

Какви последици по здравјето имаат луѓето кои прележуваат COVID-19?

Read more
play_arrow

Еволуција на најстарите светски знамиња

Read more
play_arrow

Нов проект: CityHawk, електричен летачки автомобил

Read more
play_arrow

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more
play_arrow

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Read more
play_arrow

Три вежби кои ќе ви помогнат да ги намалите болките во грбот

Read more
play_arrow

13-годишно девојче зборува 20 јазици

Read more
play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more