Најдобриот начин за трошење калории: 30 минути домашни кардио вежби

Б.С.Б.
/ 20.09.2022 / 13:44

Доколку сакате брзо да потрошите калории, мора да се посветите на вежбањето. Овој сет од кардио вежби е во траење од 30 минути.

Оваа програма ќе ви биде доволна за почеток да се подготвите за сериозно вежбање. Ќе ги активирате сите мускули во телото и ако сте почетник пробајте, пред сѐ, правилно да ги извршите сите вежби.

реклама

Фит

Каков тренинг да изберете во зависност од возраста?

Read more

Таблета што заменува вежбање наскоро може да биде реалност

Read more

Tрикови со кои ќе се мотивирате да вежбате по работа

Read more

Русинката Наталија Кузнецова е најсилната жена во светот

Read more

Нови видеа

play_arrow

15 најопасни спортски арени во светот

Read more
play_arrow

Инстант карма, фејл компилација

Read more
play_arrow

Топ 10 морничави и необични факти за The Addams Family

Read more
play_arrow

Како да поправите вдлабнатини на автомобил?

Read more
play_arrow

15 тврдоглави сопственици на имот кои одбиле да се преселат

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Thor: Love and Thunder

Read more
play_arrow

Како кризата во ОК ќе се одрази на англискиот фудбал?

Read more
play_arrow

15 неверојатни иновации во Ф1 

Read more
play_arrow

Најдобрите вежби за цврсти раце и грбни мускули

Read more
play_arrow

Топ 10 епизоди од CSI базирани на вистински злосторства

Read more
play_arrow

15 најимпресивни проекти на НАСА

Read more
play_arrow
Како најлесно да ги преболите бившите?

Како најлесно да ги преболите бившите?

Read more