Најдобриот психолошки трилер на сите времиња

Психолошкиот жанр моментално е еден од најпопуларните, а ниту најголемите обожаватели не можат лесно да се одлучат кој филм им е најдобар.

Екипата на Ranker.com објави листа на психолошки трилери, барајќи од читателите да го изберат најдобриот филм на сите времиња.

Во нивната анкета гласале над половина милион луѓе.

На врвот се најде филмот „The Silence of the Lamb“ од 1991 година во кој Ентони Хопкинс глумеше морничав убиец канибал, а Џоди Фостер млада ФБИ агентка принудена да бара совети од него.

Филмот освои пет Оскари, меѓу кои и оној за најдобар филм.

Remote video URL
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Трикови кои треба да ги знае секој кој кампува

Read more

Филм & ТВ

Објавен трејлерот за новата драма на Netflix - „Ferry“

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„Godzilla vs. Kong“ руши рекорди на светскиот бокс-офис

Read more

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Објавен трејлерот за новата драма на Netflix - „Ferry“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„Godzilla vs. Kong“ руши рекорди на светскиот бокс-офис

Читај повеќе

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за „12 Mighty Orphans“

Читај повеќе
  • play_arrow

Обожавателите на „Game of Thrones“ не се одушевени од новиот трејлер

Читај повеќе

Мадс Микелсен ќе се приклучи на екипата на филмот „Indiana Jones 5“

Читај повеќе

Моника Белучи изгледа совршено и како вештерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Чао корона од Мик Џегер

Читај повеќе