Најдобриот рецепт за пилешка салата

Вкусна салата со пилешко бело месо е одличен оброк за оние денови кога не сте расположени да поминете подолго време во кујната.

Главните состојки се марула, пилешко месо, пченка, мајонез, а може и да додадете уште некои други состојки по ваш избор - јајца, сусам, маслинки и слично.

На YouTube каналот на Downshiftology го има најдобриот рецепт за пилешка салата. Има една состојка која го збогатува вкусот. Погледнете го видеото.

реклама

Рецепти

Идеја за десерт: Мафини со ореви и банана

Read more

Предлог за ручек: Сочно свинско филе

Read more

Почнете го денот како што треба: Пет брзи и здрави идеи за појадок

Read more

Ручек за вистински гурмани: Печени кременадли

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како да снимате подолги видеа на Instagram Reels?

Read more
play_arrow

Каталонците со свински глави удрија по шпанската полиција

Read more
play_arrow

Топ 20 најдобри комедии на сите времиња

Read more
play_arrow

Што има во внатрешноста на најстариот телефон во светот?

Read more
play_arrow

Што се случува со правилото за игра со рака?

Read more
play_arrow

Наставник е најтетовираниот Французин

Read more
play_arrow

Најдобрите бесплатни iOS и Android игри од септември 2020

Read more
play_arrow

Мит или вистина: Ова се најпознатите фудбалски клетви

Read more
play_arrow

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more
play_arrow

Времеплов: Пред 3 години Вардар го постигна првиот гол во Лига Европа

Read more
play_arrow

Крај Токио се исправи огромниот робот RX-78-2 Gundam

Read more
play_arrow

Никол Кидман и Хју Грант во новата мини-серија „The Undoing“ на HBO

Read more